Kuchnia Amerykańska – Vademecum

Kuchnia Amerykańska – Czym to się je?

Świat uwielbia ich kuchnię. Jest wiele programów telewizyjnych, które promują jedzenie amerykańskie, słynne fast food. Płacisz i masz na miejscu. Jednak kuchnia amerykańska to nie tylko hod dogi i hamburgery. Czy jednak na tym kończy się kuchnia amerykańska? Okazuje się, że jest o wiele bogatsza w różnorodne potrawy niż mogłoby się wydawać. Niektóre najpopularniejsze dania amerykańskie nie są zbyt znane w Polsce.

(CNN) – Szybko, śmieciowo i tanio – jeśli chodzi o amerykańskie jedzenie, kraj ten jest najbardziej znany z rzeczy, które opisywane są słowami lepiej nadającymi się do tłustej, mielącej produkcji przemysłowej. Ale obywatele USA mają także imponujący apetyt na dobre rzeczy.

Grillowane steki, bekon, żeberka, omlety i jajecznice, ciasto z limonki, chleb na zakwasie i chleb kukurydziany (co mnie zdziwiło), Sałatka Cobb, pierwotnie zrobiona z resztek, jest obecnie jedną z ulubionych przekąsek w Ameryce. Łososie, makaron z serem tzw. Mc&Cheese, chipsy ziemniaczane oraz jedna z najsłynniejszych dań: po prostu kanapka z masłem orzechowym.

Tak więc zabieram się do roboty 🙂 Smacznego życzy An Ka 🙂

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s